Najlepsze ubrania do walki: stroje wojownika | Nowicjusz Preppers (2023)

Wybucha bójka, a ty masz na sobie suknię balową lub garnitur za tysiąc dolarów. Co robisz? Oczywiście przetrwaj i żyj, by później żałować swoich wyborów modowych. Ubiór do bitwy jest tradycją uświęconą tradycją. Zanim jednak to zrobisz, musisz wiedzieć, że Twoje ciało, płeć i styl walki mają znaczenie, jeśli chodzi o mądry wybór stroju wojownika.

Jeśli nie mieszkasz w przedindustrialnej Szkocji, kilt i niebieska farba prawdopodobnie nie pomogą. Z drugiej strony, jeśli cała technologia na świecie przestanie działać i zostaniemy zredukowani do mieczy i pięści, wrzeszczący niebieski facet może być na tyle przerażający, że w ogóle nie będzie musiał walczyć. Jest rzeczą oczywistą, że większość nieodzieżowych mundurów żołnierskich jest przeznaczona do walki, ale dobra skórzana kurtka może uchronić Cię przed raną od noża. Cokolwiek założysz,potrzebujesz swobodnego zakresu ruchu.

Odzież męska do walki

Wielu facetów uważa, że ​​naprawdę potrzebuje fantazyjnych ubrań w kamuflaż do bitwy. Chociaż nie ma nic złego w kamuflażu, noszenie stereotypowych mundurów bojowych nie jest konieczne. Najbardziej potrzebna jest umiejętność zamachu i kopnięcia. W tym celu idealne są luźne spodnie, takie jak dresy. Jeśli zamierzasz zainwestować w sprzęt specjalistyczny, niepozorne elementy, które pozwalają zapobiec przecięciom lub innym rodzajom uszkodzeń, są doskonałym miejscem na początek.

Wybierz pasek, do którego możesz łatwo przypiąć sprzęt EDC i jeśli to możliwe, zdecyduj się na spodnie bojówki lub inne podobne opcje. Możliwość noszenia tego, czego potrzebujesz w zasięgu ręki, zawsze pomoże ci w walce. Kobiety mają nad Tobą przewagę dzięki torebkom i mnóstwu ukrytych kieszeni, więc zrekompensuj je dużą ilością miejsca na zabranie ze sobą tego, czego potrzebujesz.

Odzież dla kobiet-wojowników

Drogie Panie, podobnie jak mężczyźni, trzeba mieć swobodę ruchu. Na szczęście odzież damska jest pełna ładnych, mobilnych części garderoby. Jeśli jednak nie chcesz też pokazywać swojego tyłka, potrzebujesz luźniejszego kroju. Ubieranie się seksownie na czas apokalipsy lub nawet podczas spaceru późnym wieczorem do samochodu nie jest dobrym pomysłem.

Korzystaj z podstępnych wyborów w garderobie, takich jak ukryte buty ze stalowymi noskami i kieszenie. Rozsądnie byłoby także nosić ze sobą luźną odzież na zmianę, nieokreślającą płci. Noś upięte włosy, aby uniknąć problemów z wyrywaniem włosów i unikaj długich kolczyków lub mocnych, masywnych naszyjników. Ten pierwszy prosi o utratę płatka ucha, a drugi może być użyty do utrzymania cię w miejscu.

Najlepsza odzież dla mężczyzn i kobiet walczących

Cekin wycięty na ramieniu z rękawa lub krawata, który jest zbyt ciasny w niewłaściwym momencie, może odwrócić Twoją uwagę od walki. Jeśli nie masz do czynienia z jakimś nadprzyrodzonym wydarzeniem lub zorganizowanym najazdem, prawdopodobnie musisz po prostu poćwiczyć i upewnić się, że nie jesteś ograniczony. Przygotowałem łatwą listę dla wojowników, którzy potrzebują wygodnej i użytecznej odzieży.

1. Luźne męskie spodnie-FLYFIREFLY Męskie sportowe spodnie do biegania na siłownię

Te spodnie wykonane w 80% z bawełny i mieszanki poliestru są oddychające i elastyczne. Joggery, czyli spodnie dresowe, jak je nazywamy, idealnie nadają się do walki. Zapewniają swobodę ruchu nóg, dzięki czemu możesz wykonywać dowolną wymyślną pracę nóg lub kopnięcia, które możesz znać.

Dodatkowo materiał ma za zadanie odprowadzać pot i zapewniać chłód. Przegrzanie przed, w trakcie lub nawet po walce może poważnie utrudnić przetrwanie. Trudno jest uciec, jeśli czujesz mdłości i nie możesz oddychać.

Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś swój rozmiar, ponieważ są one oznaczone jako rozmiary azjatyckie. Jedna z kieszeni jest mała, zapinana na zamek i przeznaczona na telefon lub wąski portfel. Zaletą tego jest to, że nie musisz się martwić, że zgubisz telefon podczas walki. Co więcej, docenisz dopasowany krój, który nie pozostawia dużej ilości materiału fruwającego wokół ciała.

Sprawdź szczegółyTutaj.

2. Luźne spodnie damskie-Damskie spodnie dresowe do aktywnej jogi Baleaf

Spodnie dresowe do jogi Baleaf to doskonały kompromis pomiędzy luźniejszymi spodniami dresowymi a obcisłymi spodniami ze spandexu, mającymi zalety obu. Mieszanka bawełny, poliestru i spandexu zapewnia dużą rozciągliwość, dzięki czemu możesz wykorzystać siłę dolnej części ciała na swoją korzyść.

Te hybrydowe spodnie zostały stworzone z myślą o ruchu o niskim tarciu. Tarcie spowalnia, choćby trochę, ale każda zaleta pomaga. Czasem wystarczy ułamek sekundy. Najpoważniejszewalki uliczne kończą się niemal natychmiast po rozpoczęciuze średnią znacznie poniżej minuty. Walcz mądrze i szybko, aby uniknąć zmęczenia.

Jednym z największych problemów związanych z modną odzieżą damską jest to, że nie jest ona projektowana z myślą o kieszeniach. Na szczęście obecnie wszystko zmienia się na lepsze i w damskiej odzieży treningowej znajdziesz wiele ukrytych kieszeni, ale te spodnie idą o krok dalej. Dzięki kieszeni na telefon komórkowy i zwykłym kieszeniom możesz z łatwością nosić portfel, telefon i inne niezbędne rzeczy. Jeśli będziesz musiał użyć torebki do obrony lub ją zostawić, nadal będziesz mieć to, czego potrzebujesz.

Znajdź swoje spodnie bojoweTutaj.

3. Kevlarowa ochrona szyi-Hatch Centurion Kevlar

Nie zabiera się noża na strzelaninę. Podobnie, nie zabieraj niezabezpieczonej szyi do walki na noże, jeśli możesz jej uniknąć. Ten kevlarowy ochraniacz szyi uchroni Cię przed przecięciem szyi, jeśli nie uda Ci się zablokować ciosu. Dzięki stuprocentowemu splotowi kevlarowemu otrzymasz trzysta sześćdziesiąt stopni ochrony wokół szyi.

Poważne skaleczenie szyi nie musi być bardzo głębokie.Przecięcie żyły na szyito szybka śmierć. Co najwyżej masz kilka chwil, jeśli ktoś próbuje zatamować krwawienie lub skaleczenie jest małe. W najgorszym przypadku spadek ciśnienia krwi może spowodować porażenie serca w ciągu jednego lub dwóch uderzeń serca, a śmierć następuje szybko w ciągu około minuty.

Noszenie sprzętu ochronnego na szyję pomoże rozwiązać ten problem. Jednakże ograniczeniem jest to, że pchnięcie lub kula nadal mogą cię skutecznie zatrzymać. Kevlar zapobiegnie przecięciom i pewnym uszkodzeniom cieplnym, choć jest mało prawdopodobne, że spotkasz miotacz ognia. W normalnej walce może to uratować twoją szyję.

Oszczędź swoją skóręTutaj.

4. Koszula odporna na ogień i przecięcie

Jeśli nie słyszałeś o Aramidzie, ta koszula Cię zaskoczy. Włókna aramidowe są lekkie i ognioodporne. Technicznie rzecz biorąc, Kevlar jest włóknem paraaramidowym. Jeśli kiedykolwiek używałeś Nomexu, znasz już Meta-Aramid.

W praktyce oznacza to, że jest lekki i wytrzymały, a jednocześnie łatwo się po nim poruszać. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał przechodzić przez ogień, ale jeśli wróg rzuci w ciebie koktajl Mołotowa lub w twoją stronę, którą musisz obrać, Twoja koszula może wytrzymać temperaturę do 842°F.

Spójrz na tę fajną koszulę aramidowąTutaj.

5. Podstępne stalowe palceButy robocze TICCOON ze stalowymi noskami

Nieważne, kim jesteś i gdzie walczysz, posiadanie odpowiedniego obuwia ma kluczowe znaczenie. Z pewnością docenisz doskonałą przyczepność tych stylowych tenisówek, ale co ważniejsze, mają one wbudowane stalowe noski. Każdy, kto jest na tyle głupi, aby nawiązać z tobą kontakt, nie zobaczy tego.

Te stalowe palce są antypoślizgowe i odporne na zużycie. Jeśli musisz walczyć na śliskiej nawierzchni, ostatnią rzeczą, której chcesz, jest upaść i wykonać za niego robotę. Trudniej jest walczyć, stawiając plecy na ziemi. Ponadto stalowe palce dadzą ci przewagę podczas kopania lub tupania podbicia innego wojownika. Jako bonus, dodatkowy ciężar z czasem nieznacznie wzmocni Twoje nogi podczas ich noszenia.

Wybierz swoje sprytne buty ze stalowymi noskamiTutaj.

6. Rękawy odporne na przecięcie – rękawy Kevlarowe Idea Pro

Prawdopodobnie nie chcesz nosić koszuli aramidowej na co dzień, więc zapewnij sobie szybkie wzmocnienie ochronne dzięki tym rękawom odpornym na przecięcia i oparzenia. Druty ze stali nierdzewnej i bardzo elastyczny nylon pozwalają poruszać się jak druga skóra, ale chronią jak lekka zbroja. Użyj ich, aby zablokować ostrze bez utraty mięśni tylnej części ramienia.

Te genialne rękawy możesz z łatwością nosić pod kurtką lub inną luźną bluzką z długim rękawem. Alternatywnie, jeśli wolisz, możesz nosić je w swoim EDC i zakładać tylko wtedy, gdy jesteś poza pracą lub poza domem.

Sprawdź rękawy odporne na przecięcieTutaj.

Wyróżnienie- Zaprojektowany do walki,Koszula bojowa Condor

Wybór odzieży zaprojektowanej z myślą o walce jest zawsze opcją. Niestety, wiele „sprzętu bojowego” to raczej chwyt marketingowy niż dar niebios. Jednak koszula Condor Combat Shirt to fantastyczny przykład użytecznego projektu. Przedramiona odporne na ścieranie i przecięcie doskonale radzą sobie z łapaniem się w przypadku upadku lub blokowaniem bezpośredniego trafienia.

Raglanowe rękawy zapewniają duży zakres ruchu. Dodatkowe kieszenie na bicepsie zapewniają bezpieczne i nieoczekiwane miejsce do przechowywania EDC lub po prostu soli do rzucenia w twarz przeciwnikowi. Ponadto antybakteryjny i odprowadzający wilgoć materiał zapewni Ci wygodę podczas walki, a ponadto jest antystatyczny. W końcu są lepsze sposoby na zszokowanie wroga, jeśli do tego dojdzie.

Przynieś do domu doskonałą koszulę bojowąTutaj.

Końcowe przemyślenia

Samo pójście na całość i rzucenie się na kolczugę i kamizelkę kuloodporną jest trochę śmieszne jako pierwsza linia obrony. Poza tym nie jest zbyt praktyczny w codziennym noszeniu. Ognioodporna koszula i sztuczny golf z kevlaru są natomiast mniej rzucające się w oczy. Zimą skórzana kurtka ze wzmocnionymi rękawami i rękawice jeździeckie ze wzmocnionymi kostkami są idealne dla obu płci. Będziesz mieć ciepło i dodatkową ochronę przed uderzeniami i skaleczeniami.

Zawsze sprawdzaj dopasowanie i elastyczność tego, co masz na sobie. Rozglądaj się za nieoczekiwanymi przedmiotami, które pomogą przyjąć trafienie lub je odbić, i nie bój się testować rzeczy samodzielnie. Nawet najlepsi producenci czasami przegapiają jedno lub dwa ściegi, więc sprawdź to sam.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Reed Wilderman

Last Updated: 12/12/2023

Views: 6223

Rating: 4.1 / 5 (52 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Reed Wilderman

Birthday: 1992-06-14

Address: 998 Estell Village, Lake Oscarberg, SD 48713-6877

Phone: +21813267449721

Job: Technology Engineer

Hobby: Swimming, Do it yourself, Beekeeping, Lapidary, Cosplaying, Hiking, Graffiti

Introduction: My name is Reed Wilderman, I am a faithful, bright, lucky, adventurous, lively, rich, vast person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.