„Krzyk” (2022) Zakończenie, wyjaśnienie – kim był Ghostface? | DMT (2024)

Klasyczny slasher horror z lat 90. „Krzyk” powraca i tym razem chodzi o ożywienie oryginału. Tara Carpenter, licealistka, gdy była sama w domu, odebrała telefon z nieznanego numeru. To, co na początku wydawało się nieszkodliwe, wkrótce przerodziło się w grę katastroficzną. W oryginale Stab (film będący częścią filmu) Casey Becker otrzymała podobny telefon z nieznanego numeru, w wyniku którego zginęła ona i jej chłopak. Nowy Ghostface czerpał inspirację z oryginału. Odbyła się podobna gra z horrorami, gdzie jedna zła odpowiedź na trzy skutkowała śmiercią przyjaciółki Tary, Amber. Tara się trzęsła, gdy drapieżnik wysłał jej filmy z Amber, aby udowodnić, jak blisko niej był. Tara grała w tę grę.

Gra dotyczyła pierwszego filmu „Stab”. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na dwa pytania, pomyliła ostatnie. Ghostface taktownie wszedł do jej domu, a w międzyczasie Tara wezwała policję. Tara została wielokrotnie dźgnięta nożem, ale szybkie przybycie policji pomogło jej przeżyć. I tak rozpoczął się nowy „Krzyk”, zlokalizowany w tym samym mieście Woodsboro.

Zobacz więcej:Recenzja Krzyku (2022): wspólny wysiłek, aby stać się slasherem

Podsumowanie fabuły „Krzyku”: Na kogo polował „Widmo”?

Tara była nastolatką; jej matka była przeważnie nieobecna, a siostra zdecydowała się trzymać z dala od miasta. O jej stanie poinformowano starszą siostrę Tary, Sam. Pobiegła do Woodsboro ze swoim chłopakiem Richiem. W szpitalu Tara załamała się na oczach Sama. Widok siostry dodał jej otuchy. Mieszkańcy Woodsboro nie lubili Sama. Jako nastolatka była znana ze swojego lekkomyślnego zachowania. Amber wyraziła swoje zaniepokojenie przybyciem Sama. Poinformowała przyjaciół, że Sam nie jest wielką osobą. Jej ojciec opuścił rodzinę, gdy miała 13 lat. Po tym incydencie Sam zaczął się buntować. Często wpadała w konflikty z policją. Kiedy skończyła 18 lat, nawiedziła swoją rodzinę, a Amber martwiła się, że Sam może ponownie skrzywdzić Tarę.

Bliskimi przyjaciółmi Tary byli:

  • Wes Hicks, syn szeryfa Judy Hicks.
  • Amber Freeman, ta, która miała zostać zaatakowana.
  • Chad i Mindy Meeks-Martin byli bliźniakami siostry Randy'ego Meeksa (Randy został zamordowany przez Billy'ego Loomisa, zanim ujawnił się jako Ghostface w Krzyku z 1996 roku).
  • Liv McKenzie, dziewczyna Chada.

Kiedy przyjaciele rozmawiali o Samie w lokalnym pubie, odwiedził ich były chłopak Liv, Vince Schneider. Po serii słownych sprzeczek przyjaciele Vince’a i Tary zostali poproszeni o opuszczenie pubu. Vince został dźgnięty nożem na parkingu pubu przez Ghostface. Tymczasem Sam został zaatakowany przez Ghostface'a w szpitalu. Ghostface poinformował Sama przez telefon, że zna jej sekrety. Po ataku Sam postanowiła wyjawić Tarie swoje sekrety. Była nieślubną córką Billy'ego Loomisa. Matka Sama była z nią w ciąży, kiedy poślubiła ich ojca. Sam poznała prawdę z pamiętników swojej matki, które trzymała na strychu. Kiedy skonfrontowała się z matką, jej ojciec podsłuchał kłótnię. Tej nocy opuścił rodzinę. Sam obwiniała się za nieobecność ojca. Wierzyła również, że Ghostface ją ścigał, ponieważ była córką pierwotnego zabójcy.

Związek między „Krzykiem” 2022 a rokiem 1996

Zabójca (zabójcy) ścigał Sama, ponieważ była powiązana z Billym Loomisem, ale dlaczego Vince został zamordowany? Oprócz złego zachowania w grupie był także bratankiem Stu Machera. Stu i Billy to dwaj zabójcy, którzy zaplanowali serię morderstw, które miały miejsce w 1996 roku. Sam postanowił zwrócić się o pomoc do emerytowanego szeryfa Deweya Rileya. Dewey Riley był obecny przez całą serię Krzyk. Po dziewięciokrotnym dźgnięciu nożem i rozstaniu z Gale Weathersem Dewey mieszkał teraz w furgonetce. Początkowo Dewey nie był zainteresowany wciąganiem się w tę sprawę, ale Sam przypomniał mu, że zabójca będzie próbował wcielić się w przeszłość. Po odejściu Sama i Richiego Dewey poinformował Gale'a i Sidneya Prescotta o odrodzeniu Ghostface. Sidney nie miała planów powrotu do Woodsboro i chciała trzymać się z daleka od fiaska.

W międzyczasie Ghostface groził przez telefon szeryfowi Judy Hicksowi. Planował zamordować jej syna Wesa, który był sam w domu. Jak w każdym innym horrorze, Wes poszedł pod prysznic i nie słyszał dzwonka swojego telefonu. Chociaż Judy pobiegła w stronę swojego domu, aby uratować syna, powitała ją Ghostface. Judy została wielokrotnie dźgnięta nożem, a Wes nie zdawał sobie sprawy, że morderstwo miało miejsce tuż przed jego domem. Ghostface w końcu poderżnął Wesowi gardło, wywołując panikę w całym mieście. Wiadomość Deweya sprowadziła Gale'a z powrotem do miasta i obaj zamienili kilka słów na temat swojej przeszłości.

Sam zauważyła, że ​​policja była zajęta sprawą morderstwa Hicksa, a jej siostra została sama w szpitalu. Gdy wsiadła do samochodu, zrobił to także Dewey, który chciał jej towarzyszyć w drodze do szpitala. W szpitalu Tara i Richie zostali zaatakowani przez zabójcę, ale Sam i Dewey we właściwym momencie podjęli działania, aby ich uratować. Dewey chciał strzelić zabójcy w głowę, ale właśnie wtedy, gdy był gotowy do strzału, jego uwagę rozproszył telefon od Gale'a, a zamiast tego Ghostface strzelił do Deweya. Śmierć Deweya sprowadziła Sidneya z powrotem do Woodsboro. Zabójcy odnieśli sukces, próbując przywrócić oryginalną obsadę „Stab”.

'Scream' (2022) Ending, Explained - Who Was The Ghostface? | DMT (1)

Wyjaśnienie zakończenia „Krzyku”: kim był Ghostface?

Sam zdecydował się wywieźć Tarę z miasta, mimo że Sidney ze swoim wieloletnim doświadczeniem poinformował ją, że zabójca będzie ich śledził. Kiedy Sam, Richie i Tara wyjeżdżali z miasta, Tara zauważyła, że ​​brakuje jej inhalatora i nie mogła się bez niego obejść. Plan był taki, aby udać się do domu Amber, odebrać jej inhalator i kontynuować podróż. Sidney i Gale podążali za Samem za pomocą trackera, który Sidney umieścił w ich samochodzie.

W domu Amber odbyło się przyjęcie upamiętniające śmierć ich przyjaciela Wesa. Na tym przyjęciu Liv i Chad pokłócili się, po czym Liv wyszła. Nie mogąc uzyskać żadnej odpowiedzi od Liv, Chad postanowił poszukać jej na zewnątrz domu. To właśnie wtedy poznał Ghostface’a. Został pchnięty nożem, a później znaleziono go leżącego na zewnątrz, nieprzytomnego. Mindy również została zaatakowana przez Ghostface'a podczas oglądania „Stab”. Następnie Liv weszła do domu, informując przyjaciół o Chadzie. Tara, Amber, Richie i Sam spojrzeli na Liv podejrzliwie, ale szybko to zniknęło, gdy Amber otwarcie strzeliła Liv w głowę i ujawniła się jako Ghostface. Richie zaciągnął Sama do piwnicy i próbował wszczepić pomysł, że Tara może być drugim zabójcą. Sam odrzuciła ten pomysł, twierdząc, że zna swoją siostrę lepiej niż jego.

Kiedy Sidney i Gale dotarli do domu, Amber udawała, że ​​jest ranna, ale oryginalna obsada była przyzwyczajona do takich udawania. Ponieważ jej plan nie zadziałał, Amber zastrzeliła Gale'a, a Sidney próbował zastrzelić Amber. Gale poprosił Sidneya, aby po raz ostatni zabił Ghostface'a dla Deweya. Gdy Sidney weszła do tego samego domu, w którym wszystko się zaczęło, została zaatakowana przez Ghostface. Kiedy obaj się kłócili, Sam wycelował pistolet w Ghostface, ale Richie dźgnął ją w brzuch.

Richie i Amber byli dwoma zabójcami w Krzyku 2022. Amber była podejrzana od chwili, gdy nie została zaatakowana przez Ghostface. Poza tym widać było widoczną niezręczność pomiędzy Amber i Richiem, kiedy Sam przedstawił ich po raz pierwszy. O pochodzeniu Sama para dowiedziała się od jej matki, która często była pijana. Amber miała obsesję na punkcie serii filmów „Stab” po przeprowadzce do tego samego domu, w którym miała miejsce masakra. Następnie poznała Richiego w Internecie i łączyło ich to samo zainteresowanie stworzeniem prawdziwej kontynuacji filmu „Stab”. Ponieważ filmy opierały się na prawdziwym zdarzeniu, wzięli na siebie napisanie scenariusza do kolejnego Stabu. Wiedzieli, że film nie będzie genialny, jeśli wystąpią w nim oryginalne postacie. Dlatego zbudowali nową historię i włączyli także oryginalne postacie. W tej wersji Sam zostałaby uznana za zabójcę, ponieważ była córką Billy'ego Loomisa. „Krzyk” przedstawia obsesję fanów do tego stopnia, że ​​rozczarowanie marką sprowadza ich na poziom mordowania ludzi w celu stworzenia lepszej historii.

Amber nie mogła znaleźć Tary, więc Tara zaatakowała ją kulą, co spowodowało zamieszanie, pozwalając reszcie działać. Sam zaatakował Richiego, a Amber zdołała znaleźć swój grunt i zaatakowała Gale'a i Sidneya. Kiedy Gale'owi w końcu udało się pokonać Amber, ta strzeliła do niej dwukrotnie. Amber zapaliła się po postrzeleniu, gdy wpadła do włączonego pieca. Kiedy Sam i Richie się kłócili, myślała o swoim ojcu, który często pojawiał się w jej snach i prosił ją, aby spowodowała przemoc, ale tym razem jego rada jej pomogła. Znalazła leżący nóż i wielokrotnie dźgnęła Richiego. Ponieważ zabójcom zawsze należy strzelać w głowę, zgodnie z zasadami „Krzyku”, strzeliła Richiemu w głowę. Amber nie została postrzelona w głowę. Po raz kolejny przeżyła atak, ale tym razem Tara strzeliła jej w głowę.

Na koniec Sam podziękował Sidneyowi i Gale’owi za pomoc jej i jej siostrze. Bliźniacy Meeks przeżyli i zostali zabrani do szpitala. Gale myślał o napisaniu książki o Deweyu zamiast o zabójstwach, co tylko wyrządziło krzywdę. „Krzyk” (2022) z metakomentarzem jest fascynujący w odbiorze. Szczególnie intrygujący był komentarz filmu na temat fandomu i gatunku horroru. Film zakończył się szczęśliwie, ale wszyscy wiemy, że zawsze znajdzie się jeden wariat, który będzie chciał zemsty lub znaleźć idealny koniec. W końcu życie w Woodsboro nigdy nie jest spokojne!

„Krzyk” to horror thriller z 2022 roku w reżyserii Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta.

- Reklama -

„Krzyk” (2022) Zakończenie, wyjaśnienie – kim był Ghostface? | DMT (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Allyn Kozey

Last Updated:

Views: 6522

Rating: 4.2 / 5 (63 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Allyn Kozey

Birthday: 1993-12-21

Address: Suite 454 40343 Larson Union, Port Melia, TX 16164

Phone: +2456904400762

Job: Investor Administrator

Hobby: Sketching, Puzzles, Pet, Mountaineering, Skydiving, Dowsing, Sports

Introduction: My name is Allyn Kozey, I am a outstanding, colorful, adventurous, encouraging, zealous, tender, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.