Koniec „Ant-Mana 3”: tak ważne są sceny po napisach dla przyszłości MCU (2023)

Reklama

„Ant-Man i Osa: Quantumania” kończy się sceną w połowie i po napisach. Wyjaśniamy sceny napisów końcowych i ich znaczenie dla przyszłości MCU.

Das Ende von „Ant-Man 3“: So wichtig sind die Post-Credit-Scenes für die Zukunft des MCU (1)

Ant-Man i Osa: Quantumania

Transmisja na stronie:

Wszystkie oferty transmisji strumieniowej

 • Premiera kinowa:15.02.2023
 • Czas trwania:125 minut
 • Gatunek muzyczny:Film akcji,Film science-fiction,Tajemniczy Thriller,Kryminał,przygoda,Film fantastyczny
 • FSK:ok 12
 • Kraj produkcji:USA
 • Wypożyczalnia filmów:Walta Disneya
 • Bardziej dlaAnt-Man i Osa: QuantumaniaW:
 1. 1.Wyjaśnienie zakończenia „Ant-Mana 3”: co się dzieje z Kangiem?
 2. 2.Scena w połowie napisów końcowych: Kang nie żyje, niech żyją Kangowie?
 3. 3.Scena po napisach zapowiada drugi sezon „Lokiego”.
 4. 4.Czy Kang Zdobywca naprawdę nie żyje?
 5. 5.Co może się wydarzyć po zakończeniu „Ant-Mana 3”?

– Uwaga: pojawiają się spoilery z „Ant-Man and the Wasp: Quantumania”! –

Nowy hit Marvela„Ant-Man i Osa: Quantumania”jest obecnie wyświetlany w niemieckich kinach, a przed premierą ogłoszono, że wydarzenia z „Ant-Mana 3” odegrają ważną rolę w przyszłości filmuKinowe Uniwersum Marvela(MCU) Fani zdecydowanie powinni pozostać w kinie do samego końca, bo wraz z napisami końcowymi sytuacja znów staje się naprawdę ekscytująca. Podobnie jak w dwóch poprzednich filmach"Człowiek Mrówka"I„Ant-Man i Osa”W trzeciej części znajduje się także scena w połowie napisów oraz scena po napisach, które wyjaśniają ważne pytania i wskazują dalszy przebieg MCU.

Jeśli jeszcze masz przed sobą wyjście do kina to możesz wybrać się do naszegoRecenzja „Ant-Mana 3” bez spoilerówdowiedz się, do czego jest to preludiumFaza 5 MCUma do zaoferowania. Przyjrzyjmy się teraz bliżej zakończeniu „Ant-Man and the Wasp: Quantumania”, wyjaśniając, co oznaczają sceny w połowie i po napisach oraz jakie są w nich zapowiedzi innych projektów Marvela.

W naszym filmie ponownie wyjaśniamy zakończenie filmu i napisy końcowe:

Wyjaśnienie zakończenia „Ant-Mana 3”: co się dzieje z Kangiem?

Pod koniec filmu dochodzi do ostatecznej bitwy na poziomie kwantowym z Kangiem, zdobywcą, który za wszelką cenę pragnie uciec z przestrzeni subatomowej. Cassie, Scott, Hope i Janet stawiają czoła Kangowi i muszą zapobiec wpadnięciu władzy na tronie w jego ręce, co pozwoli mu uciec z wygnania i podbić wieloświat. Wraz z oporem poziomu kwantowego i armią mrówek Hanka Pyma zostaje osiągnięte pierwsze ważne zwycięstwo nad Kangiem, a Janet, Hank, Cassie i Hope mogą uciec z poziomu kwantowego przez portal. Scott zostaje w tyle, aby uniemożliwić Kangowi ucieczkę i jest prawie przytłoczony ostateczną bitwą z nim. Jednak Hope wraca przez portal, aby uratować Scotta i łącząc siły, udaje im się wepchnąć Kanga w zdestabilizowany napęd, powodując jego zniknięcie.

Więc Kang zostaje pokonany inajwyraźniej zabity. Hope i Scottowi również udaje się powrócić z poziomu kwantowego. Wracając do codzienności, świętują wszystkie opuszczone urodziny Cassie, a Scott odczuwa ulgę, że to już koniec. Jednocześnie przypomina sobie słowa Kanga, że ​​jeśli nie ucieknie z przestrzeni subatomowej, stanie się coś strasznego. Nagle Scott nie jest pewien, czy Kang naprawdę nie żyje, czy też pokonując go, sprowadził na Ziemię jeszcze gorsze konsekwencje.

Scena środkowa:Kang nie żyje, niech żyją Kangowie?

Odpowiedź na pytanie, czy Kang Zdobywca naprawdę został zabity przez Scotta i Hope, znajduje odpowiedź w scenie po napisach końcowych. Dotarliśmywięcej wariantów Kanga, aby zobaczyć zdobywcę. Należą do nich trzy najpotężniejsze warianty Nathaniela Richardsa (aka Kanga) z Rama-Tutem, Immortusem i prawdopodobnie nieco inną wersją Scarlet Centurion z komiksu.

Rozmawiają o zabiciu Kanga i o tym, co to znaczy, że tym razem to nie jeden z nich zabił odmianę siebie. Zatem przynajmniej inne jego warianty zakładają, że Kang Zdobywca nie żyje. Obawiają się o swój wpływ na osie czasu wieloświata i dyskutują o tym, że „oni” (prawdopodobnie oznacza to Ant-Mana i spółkę lub Avengersów) za bardzo ingerują w wieloświat. Może to być także aluzja do wydarzeń w„Spider-Man: Nie ma drogi do domu”I„Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa”Być. W efekcie otrzymujemy zebranie wszystkich wariantów Kanga, tzwRada Kangów, ogłaszając, że muszą interweniować, aby chronić to, co stworzyli i zabezpieczyć swoją kontrolę nad wieloświatem.

Wydarzenia na scenie średnio-kredytowej dają pierwsze wyobrażenie o tym, co stanie się z nami w 2025 roku„Avengers: Dynastia Kang”mógł się spodziewać. Mimo że Kang Zdobywca zostaje pokonany, wygląda na to, że Avengersi zmierzą się w przyszłości z kilkoma innymi jego wersjami. Prawdopodobnie ponownie zobaczymy Rama-Tuta, Immortusa i/lub Scarlet Centuriona, ale to, który z tych lub innych wariantów Kanga naprawdę stanie się bezpośrednim zagrożeniem, jest wciąż tylko spekulacją.

Możesz przesyłać strumieniowo wszystkie poprzednie najciekawsze momenty MCU na Disney+

Scena po napisach zapowiada drugi sezon „Lokiego”.

Po tym, jak w pierwszym sezonie „Lokiego” zobaczyliśmy inny wariant Kanga, zatytułowany „Ten, który pozostaje”, było jasne, że w przyszłości pojawią się inne warianty. Po ekscytującymKoniec „Lokiego”Teraz mamy pierwszy rzut oka na to, co nas czeka w scenie po napisach „Ant-Man and the Wasp: Quantumania”.Sezon 2oczekuje się serialu. Widzimy tam demonstrację z końca XIX wieku. Mężczyzna prowadzący prezentację toWiktor Terminowy, inny wariant autorstwa Kanga lub Nathaniela Richardsa.

Usiądź na widowniLokiego i Mobiusa, którzy wydają się ponownie współpracować po tym, jak Mobius przestał go rozpoznawać pod koniec pierwszego sezonu. Sylvie zabiła Tego, Który Pozostaje, innego wariantu Kanga, i w ten sposób zmieniła oś czasu. Dlatego pod koniec serii widzieliśmy gigantyczny posąg Kanga, który wydaje się kontrolować TVA, a nie Tego, Który Pozostaje w tej alternatywnej rzeczywistości. Loki, ostrzeżony przed innymi wariantami przez Tego, który pozostaje, rozpoznaje mężczyznę na scenie i jest wyraźnie przestraszony. Mobius, który najwyraźniej został wtajemniczony w to, co stało się z Lokim, jest mniej zmartwiony i mówi Lokiemu, co następuje: „Przecież nie wygląda aż tak groźnie”.

Oczywiste jest, że Victor Timely pojawi się jako nowy wariant Kanga w kolejnym sezonie „Lokiego”, a zwiastun w scenie po napisach sugeruje, że na kontynuację nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Więcej o tym, czego możemy się spodziewać w sezonie 2, możecie dowiedzieć się z filmu:

Czy Kang Zdobywca naprawdę nie żyje?

Chociaż w napisach końcowych widzimy więcej odmian Kanga,pozostaje na razie otwartyczy Kang Zdobywca rzeczywiście został ostatecznie pokonany. W końcu pod koniec „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” widzieliśmy tylko, jak został wciągnięty w zdestabilizowany napęd swojego statku kosmicznego do podróży w czasie i w ten sposób zniknął – nie pokazano nam jednak ciała Kanga. Fakt ten przypomina powrót złoczyńcy"Człowiek Mrówka". Darren Cross (Corey Stoll), który również był uważany za zmarłego pod koniec pierwszego filmu, w końcu powraca w „Ant-Man 3” w postaciMODOKwstecz – czy ktoś będzie chciał określić jego stan jako żywy, czas pokaże. Zasadniczo przywracanie postaci, o których sądzono, że nie żyją, nie jest niczym nowym dla MCU.

Scena pokredytowa z zapowiedzią drugiego sezonu „Lokiego” nie przedstawia nam żadnego wariantu Kanga z Victorem Timelym. W komiksach jest to Kang Prime, jak nazywany jest także Kang Zdobywca. W komiksie Kang Prime ucieka z czasów współczesnych przed Avengersami do roku 1901, gdzie przyjmuje tożsamość Victora Timely'ego i zakłada miasto Timely w stanie Wisconsin. Tam wykorzystuje swoją wiedzę o przyszłości do zbudowania imperium technologicznego w następnym stuleciu i wykorzystuje swoją moc, aby wpływać na przyszłość.

Obecna teoria opiera się na postaci Victora Timely'ego z komiksów Marvela i jego występie na scenie po napisachComicBook.comzakłada, że ​​Kang mógł podróżować w czasie przez rdzeń swojej wehikułu czasu i wykorzystać szansę na ucieczkę przed pogonią za innymi swoimi wariantami. Mógł więc na przełomie wieków pracować jako Victor Timely, aby niezauważony odzyskać władzę. Więcej o tej teorii możesz przeczytać tutaj:

Das Ende von „Ant-Man 3“: So wichtig sind die Post-Credit-Scenes für die Zukunft des MCU (9)

Wskazówki dotyczące czytania

Czy Kang rzeczywiście wygrał? Zapowiedź Marvela wywraca „Ant-Mana 3” do góry nogami

Andreasa Engelhardta

Jeśli więc MCU podąży za komiksami, jeśli chodzi o Victora Timely'ego, w drugim sezonie „Lokiego” moglibyśmy dowiedzieć się, czy Kang Zdobywca naprawdę powraca. Tak czy inaczej, wariant Victora Timely'ego nie pozostał długo nieodkryty, ponieważ Loki rozpoznał go podczas spotkania z Tym, Który Pozostaje.

Oprócz teorii Timely może to być ta, która pojawia się na samym końcu napisów końcowychWiadomość „Kang powróci”wskazywać, że zdobywca mógł zostać początkowo pokonany przez Ant-Mana i spółkę, ale w rzeczywistości nie został zabity. Jednak przesłanie to jest niejednoznaczne, ponieważ może odnosić się również do innych wariantów Kanga pokazanych w scenie w połowie napisów końcowych.

Tak czy inaczej, możemy być podekscytowani przyszłością Kangów. Dyrektor Peyton Reed wyjaśnia w wywiadzie dlaIndieWireJeśli chodzi o sceny napisów końcowych, pokazane warianty niekoniecznie będą tymi, które zobaczymy w przyszłych projektach MCU:

„Czy to na pewno te, które zobaczymy później?” Kto wie? Ale każdy z nich ma swoje odmiany i naprawdę oszaleliśmy na ich punkcie”.

Co może się wydarzyć po zakończeniu „Ant-Mana 3”?

Wszystko jest jasne: zakończenie i napisy końcowe „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” dają obiecujące perspektywy dla przyszłych projektów MCU. Z pewnością nie będzie to ostatni raz, kiedy Avengersi lub nasi ulubieni (anty)bohaterowie spotykają wersje Kanga. Czas pokaże, czy Kang, wariant Zdobywcy znany z „Ant-Mana 3”, w końcu umarł. Ponieważ wszyscy znani bohaterowie „Ant-Mana” wrócili z przestrzeni subatomowej bez szwanku, istnieje realna możliwość, że Scott Lang powróci w roli Avengersów lub w innym solowym filmie. Więcej o dalszych losach Scotta Langa i innych postaci z „Ant-Mana” możesz przeczytać tutaj:

Das Ende von „Ant-Man 3“: So wichtig sind die Post-Credit-Scenes für die Zukunft des MCU (10)

Wskazówki dotyczące czytania

„Ant-Man 4”: A co z kolejną kontynuacją serii filmów?

Celinę Capell

Jak dobrze znasz się na kręceniu filmów w MCU? Przystąpić do egzaminu:

Quiz filmowy MCU: 44 tytuły, 44 pytania – Jak dobrze sobie radzisz?

czy podobał Ci się ten artykuł? Porozmawiaj z nami o aktualnych premierach kinowych, ulubionych serialach i filmach, na które z niecierpliwością czekasz - naInstagramaIFacebook. Zachęcamy również do obserwowania nasFlipboardIwiadomości Google.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Greg O'Connell

Last Updated: 29/12/2023

Views: 6080

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Greg O'Connell

Birthday: 1992-01-10

Address: Suite 517 2436 Jefferey Pass, Shanitaside, UT 27519

Phone: +2614651609714

Job: Education Developer

Hobby: Cooking, Gambling, Pottery, Shooting, Baseball, Singing, Snowboarding

Introduction: My name is Greg O'Connell, I am a delightful, colorful, talented, kind, lively, modern, tender person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.