90 Aby zabić wyceny kadrów z numerami stron |Inwestowanie ponadczasowe (2023)

Czy chcesz szybszy sposób na przeczytanieZabić drozda?

Użyj tychZabić drozdaCytaty z numerami stronAby odwoływać się do swojej pracy.

Zabić drozda, autor: Harper Lee, to powieść o tym, jak jedna rodzina stanęła przeciwko rasizmowi.Młoda dziewczyna o nazwie „Scout”, córka Atticusa Fincha opowiada historię.

Atticus Finch jest prawnikiem i człowiekiem uczciwości.Jest przydzielony do obrony Toma Robinsona, czarnego mężczyzny niesłusznie oskarżonego o zgwałcenie młodej białej kobiety.

Chociaż sprawa wydaje się niemożliwa, Atticus ryzykuje wszystko w swojej odważnej walce.Bez względu na wynik sprawy jego rodzina pozna wartość odwagi i uczciwości.

35 Cytaty z finch Atticus z numerami stron

37 cytatów z harcerskim z numerami stron

Spis treści

90 To Kill A Mockingbird Quotes With Page Numbers | Ageless Investing (1)

Na jakiej stronie zabić dropatbird ten cytat?Znajdź swoje ulubione cytaty TKAM z numerami stron poniżej.Cytaty obejmują rozdziały, numery stron i znaki.

25Ważne, aby zabić kuza

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdziały 1-5

„Atticus wezwał ich do przyjęcia hojności państwa w pozwalaniu im przyznać się do morderstwa drugiego stopnia i ucieczki z ich życia, ale byli Haverfords, w hrabstwie Maycomb nazwa Jackassa.Haverfords wysłał wiodącego kowala Maycomba w nieporozumieniu wynikającym z domniemanego bezprawnego zatrzymania klaczy, byli wystarczająco nieroztropne, aby zrobić to w obecności trzech świadków i nalegał, aby syn-of-a-bitch-had-had-it-thing-coming-To-Him był dla każdego wystarczająco dobrą obroną. ”

~ Harper Lee,Zabić drozda, (Postać: zwiadowca jako narrator), rozdział 1, strona 5

„Maycomb było starym miastem, ale było to zmęczone stare miasto, kiedy po raz pierwszy o tym wiedziałem.W deszczowej pogodzie ulice zmieniły się na czerwony nachylenie;Trawa rosła na chodnikach, gmach sądowy opadł na placu.Jakoś wtedy było gorętsze: czarny pies cierpiał w letni dzień;Muły kostne zaczepiły się do wózków Hoover, które pchnęły muchy w upalnym odcieniu żywych dębów na placu.Sztywne kołnierze męskie więdnięte przez dziewięć rano.Panie skąpały się przed południem, po trzech drzemkach, a przez zmroku były jak miękkie filiżanki z losami potu i słodkiej talku. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: zwiadowca jako narrator), rozdział 1, strona 5

„Następnie lato minęło rutynowe zadowolenie.Rutynowe zadowolenie było: poprawa naszego domku na drzewie, która spoczywała między gigantycznymi bliźniaczymi drzewami Chinaberry na podwórku, zamieszanie, przeglądając naszą listę dramatów opartych na dziełach Olivera Optic, Victora Appletona i Edgara Rice Burroughs.(…) W ten sposób poznaliśmy Dilla jako kieszonkową Merlin, którego głowa obfituje w ekscentryczne plany, dziwne tęsknoty i osobliwe fantazje. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: zwiadowca jako narrator), rozdział 1, strona 8

„Wszystkie dni w niedzielę był dzień na formalne popołudniowe wizyty: panie nosiły gorsety, mężczyźni nosili płaszcze, dzieci nosiły buty”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: zwiadowca jako narrator), rozdział 1, strona 10

„Nikt nie wiedział, jaką formę zastraszania zatrudnił BOO, aby powstrzymać Boo poza zasięgiem wzroku, ale Jem pomyślał, że pan Radley przez większość czasu trzymał go w łóżeczku.Atticus powiedział „nie”, to nie było takie rzeczy, że istniały inne sposoby uczynienia ludzi w duchach ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, o Boo Radley (postać: Scout jako narrator), rozdział 1, strona 12

„Jem podał rozsądny opis Boo: Boo miał około sześć i pół stopy wysokości, sądząc po jego utworach;Jadł na surowych wiewiórkach i wszelkich kotach, które mógł złapać, dlatego jego ręce były zakrwawione - jeśli zjadłeś zwierzę na surowym, nigdy nie możesz zmyć krwi.Na jego twarzy znajdowała się długa, postrzępiona blizna;jakie zęby miał żółte i zgniłe;Jego oczy wyskoczyły i przez większość czasu ślinił się. ”

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: zwiadowca jako narrator), rozdział 1, strona 14

„Panna Caroline wydawała się nieświadoma, że poszarpane, dżinsowe koszulowane i skokowe mąki, z których większość posiekała bawełniana i karmiona wieprzami od czasu, gdy mogli chodzić, były odporne na wyobrażeniową literaturę”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: zwiadowca jako narrator), rozdział 2, strona 18

„Przypuszczam, że wybrała mnie, ponieważ znała moje imię;Kiedy czytałem alfabet, między jej brwi pojawiła się słaba linia, a po tym, jak przeczytałem większość mojego pierwszego czytelnika i cytatów na rynku akcji z rejestru mobilnego, odkryła, że mam piśmie.Panna Caroline kazała mi powiedzieć ojcu, że nie uczyłem mnie już więcej, to zakłóciłaby moją lekturę. ”

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: zwiadowca jako narrator), rozdział 2, strona 19

„Dopóki nie obawiałem się, że go stracę, nigdy nie uwielbiałem czytać.Nie kocha się oddychania. ”

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: zinka zwiadowcza jako narrator), rozdział 2, strona 20

„Nie musisz uczyć się wiele z książek, to tak, jakby chcesz dowiedzieć się o krów, jeździsz po jednym”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Jem Finch), rozdział 2, strona 20

12Jem Finch cytuje z numerami stron

„Myślałem, że zamierza w nim pluć, co było jedynym powodem, dla którego każdy w Maycomb wyciągnął rękę: była to uświęcona metoda uszczelnienia umów ustnych.Zastanawiając się, jaką okazję dokonaliśmy, zwróciłem się do klasy, aby uzyskać odpowiedź, ale klasa spojrzała na mnie w zdziwieniu ”.

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: zinka zwiadowcza jako narrator), rozdział 2, strona 24

Aby zabić listę i analiza postaci z krain

„Są ludzie, którzy nie jedzą tak jak my”, wyszeptała zaciekle, „ale nie wezwasz, by zaprzeczyć ich przy stole, gdy nie.Tego chłopca jest ci kompozycja, a jeśli chce zjeść tkaninę stołową, pozwalasz mu, słyszysz? ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Calpurnia), rozdział 3, strona 27

„Jeśli możesz nauczyć się prostej sztuczki, lepiej dogadujesz się ze wszystkimi ludźmi”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, o poradzie Atticusa (postać: Atticus Finch), rozdział 3, strona 33

90 To Kill A Mockingbird Quotes With Page Numbers | Ageless Investing (2)

„Nigdy tak naprawdę nie rozumiesz osoby, dopóki nie weźmiesz pod uwagę rzeczy z jego punktu widzenia… dopóki nie wejdziesz do jego skóry i nie przejdziesz się”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 3, strona 33

Oznaczający:Ten cytat z zabicia drozda oznacza, że prawdziwe zrozumienie kogoś wymaga empatii lub zrozumienia jego sytuacji i uczuć z jego perspektywy.Jest to ważna lekcja, ponieważ może pomóc w kultywowaniu empatii i współczucia dla wszystkich ludzi.Zachęca nas do pamiętania, że każdy ma swoje własne, unikalne światowe doświadczenie i że ważne jest, aby uznać uczucia wszystkich, aby je naprawdę zrozumieć.To jedno z najlepszych cytatów z TKAM.

„Czasami lepiej jest nieco zginać prawo w szczególnych przypadkach”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 3, strona 33

„Lato było w drodze;Jem i ja czekaliśmy z niecierpliwością.Lato było naszym najlepszym sezonem: spał na ganku z tyłu w COTS lub próbował spać w domku na drzewie;Lato było dobrym do jedzenia;To było tysiąc kolorów w spieczonym krajobrazie;Ale przede wszystkim lato było Dill. ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 4, strona 38

„Kierowcy byli hodowcami, chyba że tytuł nie został udowodniony”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: zinka zwiadowcza jako narrator), rozdział 4, strona 39

„Powiedział, że jestem jedyną dziewczyną, którą pokochałby, a potem mnie zaniedbał.Pokonałem go, ale to nie przyniosło dobrego. ”

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 5, strona 46

„Czas spędzony w domu był zmarnowany”.

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 5, strona 47

„Panna Maudie ustaliła mostek.„Wiesz, że stary pan Radley był baptystą do mycia stopy…” „Taka jesteś, prawda?”„Moja skorupa nie jest taka trudna, dziecko.Jestem tylko baptystą ”.„Nie wierzysz w mycie stopy?”"My robimy.W domu w wannie. ”„Ale nie możemy mieć komunii z wami wszystkimi…”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Miss Maudie), rozdział 5, strona 49

„Czasami Biblia w ręce jednego człowieka jest gorsza niż butelka whisky w dłoni (innej)… są tylko niektórzy ludzie, którzy - którzy są tak zajęci martwiąc się o następny świat, którego nigdy nie nauczyli się żyćw tym i możesz spojrzeć w dół ulicą i zobaczyć wyniki. ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Miss Maudie), rozdział 5, strona 50

„Są tylko niektórzy mężczyźni, którzy są tak zajęci martwiąc się o następny świat, którego nigdy nie nauczyli się żyć w tym, i możesz spojrzeć w dół ulicą i zobaczyć wyniki”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Miss Maudie), rozdział 5, strona 50

Aby zabić numery stron Mockingbird Rozdział 6–8

„Mecze były niebezpieczne, ale karty były śmiertelne”.

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowcza jako narrator), rozdział 6, strona 62

„Atticus kazał mi usunąć przymiotniki, a ja miałbym fakty”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 7, strona 67

"Pan.Avery powiedział, że na kamieniu Rosetta napisano, że kiedy dzieci nieposłuszni rodzicom, paliły papierosy i wojnę się ze sobą, pory roku się zmieniły: Jem i ja byliśmy obciążeni winą przyczyniania się do aberracji natury, tym samym powodując nieszczęścieNasi sąsiedzi i dyskomfort dla nas samych ”.

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowcza jako narrator), rozdział 8, strona 72

„Nie wiedziałem, jak zamierzasz to zrobić, ale odtąd nigdy nie będę się martwić, co się z tobą stanie, synu, zawsze będziesz miał pomysł”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 8, strona 76

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 9

„To, co mówią wszyscy w szkole”.
„Odtąd będzie to wszyscy mniej…”
„Cóż, jeśli nie chcesz, żebym dorastał w ten sposób, dlaczego wysyłasz mnie do szkoły?”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (Postacie: Scout Finch i Atticus Finch), rozdział 9, strona 85

„Spróbuj walczyć z głową dla odmiany…
Jest dobry, nawet jeśli opiera się na nauce ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 9, strona 87

„Po prostu dlatego, że zostaliśmy lizani sto lat przed rozpoczęciem, nie jest powodem, abyśmy nie próbowali wygrać”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 9, strona 87

„Przerwałem, aby wujek Jack dał mi znać, kiedy go wyciągnie, ale podniósł krwawe drzazg w pince i powiedział, że szarpnął, gdy się śmiałem, to było tak zwane względność”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird (postać: Zwiadowcza jako narrator), rozdział 9, strona 89

„Ciocia Alexandra była fanatyczna na temat mojego stroju.Nie mógłbym mieć nadzieję, że będę damą, gdybym nosił bryczesy, kiedy powiedziałem, że nie mogę nic zrobić w sukience, powiedziała, że nie powinienem robić rzeczy, które wymagały spodni.Wizja cioci Alexandry dotycząca mojego deportacji polegała na zabawy małymi piecami, zestawami herbaty i noszenie naszyjnika dodatku, który mi dała, kiedy się urodziłem;Ponadto w życiu mojego ojca powinienem być promieniem słońca.Zasugerowałem, że można również być promieniem słońca w spodniach, ale ciocia powiedziała, że trzeba zachowywać się jak słońce, że urodziłem się dobrze, ale co roku coraz bardziej pogarszałam ”.

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 9, strona 92

„Podczas prześladowania ofiary najlepiej poświęcić czas.Nie mów nic i tak pewnie, jak jajka stanie się ciekawy i pojawi się. ”

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 9, strona 95

„Cóż, po pierwsze, zatrzymałeś się, aby dawać szansę powiedzieć ci moją stronę- po prostu zapaliłeś we mnie.Kiedy Jem An „I Furs Atticus nigdy nie słuchał tylko strony Jema, on też słyszy moje”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 9, strona 97

„Nigdy nie wyjdę za mąż, Atticus”.
"Dlaczego?"
„Mogę mieć dzieci”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: wujek Jack), rozdział 9, strona 99

„Kiedy dziecko cię coś pyta, odpowiedz mu na litość boską.Ale nie wytwarzaj tego.Dzieci są dziećmi, ale mogą dostrzec uchylanie się szybciej niż dorośli, a oszustwo po prostu je zamyka. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 9, strona 99

Aby zabić kadrki kadrki z numerami stron rozdział 10

„Atticus był słaby: miał prawie pięćdziesiąt”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 10, strona 102

To grzech zabijania numeru strony drozda

„Atticus powiedział pewnego dnia do Jema:„ Wolałbym strzelać do puszek na blasze na podwórku, ale wiem, że pójdziesz za ptakami.Zastrzel wszystkie niebieskie sojuszki, które chcesz, jeśli możesz je uderzyć, ale pamiętaj, że grzech jest zabijaniem drapowania ”.To był jedyny raz, kiedy Słyszałem, że Atticus powiedział, że to grzech, aby coś zrobić, i zapytałem o to Miss Maudie.„Twój ojciec ma rację” - powiedziała.„Makingbirds nie robią żadnej rzeczy, oprócz tworzenia muzyki dla nas.Nie jedzą ogrodów ludzi, nie gniazdują w łóżeczkach kukurydzianych, nie robią ani jednej rzeczy, ale śpiewają dla nas swoje serca.Właśnie dlatego grzech jest zabijanie krainy ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 10, strona 103

„Nic nie jest bardziej śmiertelne niż pusta, czekająca ulica”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: zinka zwiadowcza jako narrator), rozdział 10, strona 108

„Ludzie przy zdrowych zmysłach nigdy nie są dumni ze swoich talentów”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Miss Maudie), rozdział 10, strona 112

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 11

„Po prostu trzymasz głowę wysoko i utrzymujesz te pięści.Bez względu na to, co ktoś ci mówi, nie pozwólcie im zdobyć kozła.Spróbuj walczyć z głową dla odmiany. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 11, strona 115

„To były takie czasy, kiedy myślałem, że mój ojciec, który nienawidził broni i nigdy nie był w żadnych wojnach, był najodważniejszym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek żył”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 11, strona 115

„Nie mogłem iść do kościoła i czcić Boga, gdybym nie próbował pomóc temu człowiekowi”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 11, strona 120

„Z pewnością są uprawnieni do myślenia i mają prawo do pełnego szacunku dla swoich opinii”, powiedział Atticus, „ale zanim będę mógł żyć z innymi ludźmi, muszę żyć ze sobą.Jedyną rzeczą, która nie jest przestrzegana przez większość, jest sumienie człowieka. ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 11, strona 120

„Nie zawsze możemy mieć naszych„ Drutherów ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 11, strona 121

„Nigdy nie jest to zniewaga nazywa się tym, co ktoś myśli, to złe imię.Po prostu pokazuje ci, jak biedna jest ta osoba, to cię nie skrzywdzi ”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 11, strona 124

„Czy ona umarła za darmo?”zapytał Jem.

„Jako górskie powietrze” - powiedział Atticus.

~ Harper Lee, aby zabić drozda (postać: Jem Finch i Atticus Finch), rozdział 11, strona 127

„Chciałem, żebyś zobaczył, czym jest prawdziwa odwaga, zamiast pojąć pomysł, że odwaga jest mężczyzną z bronią w dłoni.To wtedy, gdy wiesz, że jesteś polizany, zanim zaczniesz, ale i tak zaczynasz i widzisz to bez względu na wszystko. ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 11, strona 128

Cytaty z Kill a Mockingbird z numerami stron Rozdział 12-14

„Wraz z nim życie było rutyną;Bez niego życie było nie do zniesienia. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Zwiadowca), rozdział 12, strona 132

„Nie trzeba mówić wszystkim, co wiesz.To nie jest ladylise - po drugie, ludzie nie lubią mieć kogoś, kto wie więcej niż oni.To ich pogarsza.Nie zmienisz żadnego z nich, rozmawiając dobrze, muszą się nauczyć, a kiedy nie chcą się dowiedzieć, że nic nie możesz zrobić, ale trzymaj usta lub rozmawiaj o ich języku ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Calpurnia), rozdział 12, strona 143

„Dill znów był wyłączony.Piękne rzeczy unosiły się w jego marzycielskiej głowie.Mógł przeczytać dwie książki do mojego, ale wolał magię własnych wynalazków.Mógł dodać i odejmować szybciej niż Błyskawica, ale wolał swój własny świat Zmierzch, świat, w którym dzieci spały, czekając na zebranie jak poranne lilie. ”

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 14, strona 163

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 15

„Na korzyść południowej kobiecości tak samo jak każdy, ale nie do zachowania uprzejmej fikcji kosztem życia ludzkiego”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 15, strona 167

„W Maycomb, jeśli ktoś poszedł na spacer, mając na uwadze określony cel, słusznie było wierzyć, że umysł niezdolny do określonego celu”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Zwiadowca Finch jako narrator), rozdział 15, strona 169

„Wzajemne bunt uczyniło ich podobnymi”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 15, strona 173

„Atticus powiedział, że uprzejmą rzeczą jest rozmowa z ludźmi o tym, co byli zainteresowani, a nie o tym, co cię interesowało”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Zwiadowcza jako narrator), rozdział 15, strona 174

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 16

„Atticus powiedział, że nazywanie ludzi po konfederatach generałów stworzyli powolne, stabilne pijące”.

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 16, strona 178

„To dowodzi, że gang dzikich zwierząt można zatrzymać, po prostu dlatego, że nadal są ludźmi”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 16, strona 179

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 17

„Ludzie na ogół widzą, czego szukają, i słyszą, czego słuchają”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: sędzia Taylor), rozdział 17, strona 198

„Nigdy, nigdy, nigdy, podczas przesłuchania, nie pytaj świadka o pytanie, na które jeszcze nie znasz odpowiedzi, było zasadą, którą pochłonąłem moją żywnością dla dziecka”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird (postać: Zwiadowca Finch jako narrator), rozdział 17, strona 201

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 19

„Atticus czasami mówił, że jednym ze sposobów stwierdzenia, czy świadek kłamał, czy mówił prawdę, było raczej słuchanie niż obserwowanie”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird (postać: Zwiadowca Finch jako narrator), rozdział 19, strona 219

„Czy tak się boisz, że cię skrzywdziła, pobiegłeś, wielką złotówką jak ty?”

„Nie Suh, boję się, że będę w sądzie, tak jak teraz”.

„Boisz się aresztowania, boisz się, że będziesz musiał zmierzyć się z tym, co zrobiłeś?”

„Żaden Suh, boję się, że nie stanęłabym przed tym, czego nie zrobiłem”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird (Postacie: Mr. Gilmer i Tom Robinson), rozdział 19, strona 225

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 20

„Płacz o proste piekło, dają innym ludziom- nawet nie myśląc.Płacz o piekło, biali ludzie dają kolorowym ludziom, nawet nie zatrzymując się, by myśleć, że oni też są ludźmi. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda (postać: Mr. Raymond), rozdział 20, strona 229

„Po pierwsze, sprawa ta nigdy nie powinna była przybyć do procesu…„ Państwo nie przedstawił żadnej IOTA dowodów medycznych, że przestępstwo Tom Robinson jest oskarżony o kiedykolwiek… zamiast tego polegała na zeznaniu dwóch świadków, których dowody, których dowody, których dowody, których dowody, których dowody, których dowody, których dowody, których dowodyzostał nie tylko powołany na poważne pytanie o przesłuchanie, ale był całkowicie zaprzeczony przez pozwanego.Teraz istnieją poszlakowe dowody wskazujące, że Mayella Ewel została pobita - brutalnie przez kogoś, kto prowadził wyłącznie lewicą.A Tom Robinson siedzi teraz, zanim złożyłeś przysięgę jedyną dobrą ręką, jaką posiada… jego prawo.W moim sercu nie mam nic niż litości dla głównego świadka państwa.Jest ofiarą okrutnego ubóstwa i ignorancji.Ale moja litość nie rozciąga się tak daleko, że stawia życie mężczyzny, co zrobiła, aby pozbyć się własnej winy.Teraz mówię „poczucie winy”, dżentelmeni, ponieważ motywowało ją winę.Nie popełniła przestępstwa-po prostu złamała sztywny i uhonorowany czas kodeks naszego społeczeństwa, kod tak surowy, że ktokolwiek go przełamuje, jest prześladowany z naszego, jako niezdolnego do życia.Musi zniszczyć dowody jej przestępstwa.Ale jaki był dowód jej przestępstwa?Tom Robinson, istota ludzka.Musi odłożyć od niej Toma Robinsona.Tom Robinson był dla niej codziennym przypomnieniem o tym, co zrobiła.Co ona zrobiła?Kusiła *****.Była biała i kusiła *****.Zrobiła coś, co w naszym społeczeństwie jest niewymowne.Pocałowała czarnego mężczyznę.Nie stary wujek, ale silny, młody ***** człowiek.Nie ma dla niej żadnego kodu, zanim ją złamała, ale potem się na nią rozbiło.Świadkowie państwa, z wyjątkiem szeryfa hrabstwa Maycomb, przedstawili się panowie, w tym sądzie w cynicznej pewności, że ich zeznania nie będzie wątpliwe, przekonani, że panowie pójdzieli z nimi w związku z założeniem…Złe założenie, że wszyscy Murzyni leżą, wszyscy Murzyni są w zasadzie niemoralnymi istotami, wszystkich ***** nie należy ufać naszym kobietom.Założenie, że ktoś wiąże się z umysłami swojego kalibru, a samo w sobie jest panami, kłamstwem, którego nie muszę ci wskazać.I tak, cichy, skromny, szanowany *****, który miał niezniszczoną odwagę, by współczuć białą kobietę, musiał wyrazić słowo z dwoma białymi ludźmi!Oskarżony nie jest winny - ale ktoś w tej sali sądowej jest.Teraz panowie w tym kraju nasze sądy są wielkimi urzędnikami.W naszych sądach wszyscy ludzie są równi.Nie jestem idealistą, aby mocno wierzyć w uczciwość naszych sądów i naszego systemu jury - to nie jest dla mnie idealne.To jest życie, działająca rzeczywistość!Teraz jestem przekonany, że ty dżentelmeni bez pasji sprawdzą dowody, które usłyszałeś, podejmiesz decyzję i przywróci tego człowieka do swojej rodziny.W imieniu Boga wykonaj swój obowiązek.W imię Boga, wierz… Tom Robinson ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 20, strony 230-31

„Thomas Jefferson powiedział kiedyś, że wszyscy mężczyźni są stworzeni równi (…).Istnieje tendencja (…) dla niektórych osób do korzystania z tego wyrażenia poza kontekstem, do zaspokojenia wszystkich warunków.Najbardziej śmiesznym przykładem, jaki mogę wymyślić, jest to, że ludzie prowadzący edukację publiczną promują głupie i bezczynne wraz z pracowitą, bo wszyscy ludzie są stworzeni równi, nauczyciele ciężko ci powiedzą, że dzieci pozostawione cierpią straszne poczucie niższości.Wiemy, że wszyscy mężczyźni nie są stworzeni w tym sensie, że niektórzy ludzie kazaliby nam wierzyć, że ludzie są mądrzejsi niż inni, niektórzy ludzie mają większą szansę, ponieważ się z tym rodzą, niektórzy mężczyźni zarabiają więcej niż inni, niektóre panie są lepszeCiastka niż inni--narodzili się obdarzone poza normalnym zakresem większości mężczyzn. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 20, strona 233

„Wiemy, że wszyscy ludzie nie są stworzeni w tym sensie, że niektórzy ludzie byliby uwierzą- niektórzy ludzie są mądrzejsi niż inni, niektórzy ludzie mają większą szansę, ponieważ się z tym rodzą, niektórzy mężczyźni zarabiają więcej niż inni, niektóre panie robiąLepsze ciasta niż inne- niektórzy ludzie rodzą się poza normalnym zakresem mężczyzn.
Ale istnieje jeden sposób w tym kraju, w którym wszyscy ludzie są równi- istnieje jedna ludzka instytucja, która czyni biedak równą Rockefellera, głupi człowiek równy Einsteina, a ignorancki człowiek jest równy jakiejkolwiek prezydentowi uczelni..Ta instytucja, panowie, jest sądem. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 20, strona 233

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron Rozdział 22

„Jak mogli to zrobić, jak mogli?”„Nie wiem, ale zrobili to.Zrobili to wcześniej i zrobili to dziś wieczorem i zrobią to ponownie, a kiedy to zrobią - wydaje się, że tylko dzieci płaczą ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird (postać: Jem Finch i Atticus Finch), rozdział 22, strona 243

„Zrobili to wcześniej i zrobią to ponownie, a kiedy to zrobią - wydaje się, że tylko dzieci płaczą.Dobranoc."

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 22, strona 243

„Rano zawsze są lepsze”.
~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowcza jako narrator), rozdział 22, strona 243

„Na tym świecie są niektórzy ludzie, którzy urodzili się, aby wykonać dla nas nieprzyjemne prace.Twój ojciec jest jednym z nich ”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Miss Maudie), rozdział 22, strony 245-46

„Myślę, że będę klaunem, kiedy dorastam” - powiedział Dill.
Jem i ja zatrzymaliśmy się na naszych torach.
Tak, panie, klaun - powiedział.„Na tym świecie nie mogę zrobić z ludźmi oprócz śmiechu, więc dołączę do cyrku i śmieję się z mojej głowy”.
Dostałeś to do tyłu, Dill - powiedział Jem.„Klauni są smutni, to ludzie się z nich śmieją”.
Cóż, będę nowy rodzaj klauna.Będę stać na środku ringu i śmiać się z ludzi. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postacie: Dill and Jem), rozdział 22, strona 247

Dill Harris cytuje z numerami stron

Aby zabić kadrki krainy z numerami stron rozdział 23

„Mężczyzna musiał powrócić, jego rodzaj zawsze.Więc jeśli pluam mi w twarz i grożąc, że uratował Mayellę Ewell jeden dodatkowe bicie, to chętnie wezmę.Musiał na kogoś wyjąć i wolałbym to być ja niż ten domowy dzieci ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, Atticus Finch, rozdział 23, strona 249

„Jedynym miejscem, w którym mężczyzna powinien uzyskać kwadratową umowę, jest sala sądowa, czy to jest jakikolwiek kolor tęczy, ale ludzie mają sposób na noszenie swoich urazy do pudełka przysięgłych”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 23, strona 252

„Gdy się starzejesz, zobaczysz białych mężczyzn oszukujących czarnych mężczyzn każdego dnia twojego życia, ale pozwól, że ci coś powiem i nie zapomnisz - gdy biały człowiek robi to czarnym mężczyznie, bez względu na kogo on onJest, jak bogaty jest, czy jak dobrze, z którego pochodzi rodzina, ten biały człowiek jest śmieciem. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 23, strona 252

„Myślę, że jest tylko jeden rodzaj ludzi.Ludzie."

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 23, strona 259

„Jeśli jest tylko jeden rodzaj ludzi, dlaczego nie mogą się ze sobą dogadać?Jeśli wszyscy są podobni, dlaczego robią sobie wszystko, aby gardzić się nawzajem?Scout, myślę, że zaczynam coś rozumieć.Myślę, że zaczynam rozumieć, dlaczego Boo Radley przez cały ten czas był zamknięty w domu.To dlatego, że chce zostać w środku. ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Jem Finch), rozdział 23, strona 259

Boo Radley cytuje z numerami stron

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 24

„Byłem bardziej w domu w świecie mojego ojca.Ludzie tacy jak pan Heck Tate nie uwięził cię niewinnymi pytaniami, aby wyśmiewać się z ciebie;Nawet Jem nie był bardzo krytyczny, chyba że powiedziałeś coś głupiego.Panie wydawały się żyć w słabym horrorze ludzi, wydawały się niechętnie zatwierdzać z całego serca.Ale lubiłem je.Było w nich coś, bez względu na to, jak bardzo się przeklinali, pili, grali i żuli;Bez względu na to, jakie były nie wyglądające, było w nich coś, co instynktownie lubiłem… nie były…

„Hypokrycie, pani Perkins, urodzeni hipokryci” - powiedziała pani Merriweather. ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (Postacie: Zwiadowca Finch jako narrator i pani Merriweather), rozdział 24, strona 267

„Płacamy najwyższy hołd, jaki możesz zapłacić mężczyźnie.Ufamy mu, że zrobi dobrze.To takie proste."

~ Harper Lee, aby zabić drozda, rozdział 24, (postać: Miss Maudie), strona 269

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 25

„Potem znaczenie pana Underwooda stało się jasne: Atticus użył każdego narzędzia dostępnego, aby uwolnić mężczyzn, aby uratować Toma Robinsona, ale w tajnych sądach serca Atticus nie miał żadnej sprawy”.

~ Harper Lee, aby zabić drockingbird (postać: Zwiadowca jako narrator), rozdział 25, strona 276

„Równe prawa dla wszystkich, specjalne przywileje dla żadnego”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 26, strona 281

„Cóż, wychodząc z sądu tej nocy, panna Gates, pochodzi z schodów przed nami, nie widziałeś jej- rozmawiała z panną Stephen Crawford.Słyszałem, jak mówiła, że ktoś nauczył ich lekcji, stali się o wiele ponad siebie, a następną rzeczą, jaką myślą, że mogą się z nami poślubić.Jem, jak możesz tak źle nienawidzić Hitlera i odwrócić się i brzydko o ludzi w domu- ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 26, strona 283

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron Rozdział 29

„Gdybyśmy cały czas śledzili nasze uczucia, bylibyśmy jak koty channe ich ogony”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, rozdział 29, strona 307

„Jest tylko niektórzy ludzie, których musisz strzelać, zanim będziesz mógł powiedzieć Hidy.Nawet wtedy nie są warte kuli, jaka potrzeba, aby ich zastrzelić. ”

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Mr. Tate), rozdział 29, strona 308

„Zanim Jem patrzy na każdego, kto na mnie patrzy, a ja próbowałem żyć, abym mógł spojrzeć na niego prosto”.

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Atticus Finch), rozdział 30, strona 314

Aby zabić kadrowanie kadrów z numerami stron rozdział 31

„Sąsiedzi przynoszą jedzenie ze śmiercią i kwiatami z chorobą i małymi rzeczami pomiędzy nimi.Boo był naszym sąsiadem.Dał nam dwie lalki mydlane, złamany zegarek i łańcuch, parę groszy i nasze życie.Ale sąsiedzi dają w zamian.Nigdy nie włożyliśmy z powrotem na drzewo tego, co z niego wyjęliśmy: nic mu nie daliśmy, a to mnie zasmuciło ”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird (postać: Zwiadowca Finch jako narrator), rozdział 31, strona 320

„Nothin jest prawdziwy przerażający, z wyjątkiem książek”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Zwiadowca), rozdział 31, strona 322

„Większość ludzi jest, zwiadowcza, kiedy w końcu ich zobaczysz”.

~ Harper Lee, aby zabić Mockingbird, (postać: Atticus Finch), rozdział 31, strona 323

„Okazał światło i poszedł do pokoju Jema.Byłby tam przez całą noc i byłby tam, gdy Jem obudził się rano. ”

~ Harper Lee, aby zabić drozda, (postać: Zwiadowcza jako narrator), rozdział 31, strona 323

Aby zabić podsumowanie dropingbird

Aby zabić wycenę drozda, nigdy tak naprawdę nie rozumiesz numeru strony osoby

Ten słynny cytat Atticusa Finch jest włączonyStrona 33, rozdział 3.Atticus twierdzi, że naprawdę nie możesz kogoś zrozumieć, dopóki nie zobaczysz go z jego punktu widzenia.Oznacza to, że nie możesz ich oceniać bez wszystkich faktów.

Jaki jest słynny cytat Scout?

„Dopóki nie obawiałem się, że go stracę, nigdy nie uwielbiałem czytać.Nie kocha się oddychania.

Po co czytać tę kontrowersyjną klasyczną powieść?Zabicie dropingbird da ci odwagę, aby zrobić właściwą rzecz, gdy wszyscy inni nie są.Dowiedz się więcej o tym, dlaczego zabić drozda, powinien lub nie powinien być zakazany w poniższym linku.

Dlaczego zabić zakaz zakazu drapowania?

Dalsze czytanie:

100Najlepsze cytaty książkowe z numerami stron

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Tuan Roob DDS

Last Updated: 19/11/2023

Views: 6160

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tuan Roob DDS

Birthday: 1999-11-20

Address: Suite 592 642 Pfannerstill Island, South Keila, LA 74970-3076

Phone: +9617721773649

Job: Marketing Producer

Hobby: Skydiving, Flag Football, Knitting, Running, Lego building, Hunting, Juggling

Introduction: My name is Tuan Roob DDS, I am a friendly, good, energetic, faithful, fantastic, gentle, enchanting person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.