15 rzeczy, których możesz nie wiedzieć<em>Klub bojowy</em> (2023)

GdyKlub bojowyWydany 15 października 1999 r. Otrzymał mieszaną krytykę i został po raz pierwszy uznany za rozczarowanie finansowe.Ale po wydaniu w kinach wiele widzów DVD odkryła humorystyczną, przeciwdziałającą i nowoczesną wersję vintage historii „przejścia do dorosłości”, która wymagała kilku wyświetleń.Dzisiaj przynosimy 15 rzeczy, których być może nie wiedziałeś o klasycznym kulcie.

Chuck Palahniuk został zainspirowany do napisania książkiKlub bojowyPo incydencie na kempingu z przyjaciółmi.Kiedy Palahniuk narzekał innym obozowiczom, że zbyt głośno położyli radio, wybuchła walka.Nawet jeśli twarz Chucka była„Rozebrany„Żaden z jego kolegów w poniedziałek po incydencie przyznał, że wyglądał inaczej.

2. Edward Norton i David Fincher porównali „Fight Club” z „absolwentem”.

Norton powiedział, że zauważył paralela międzyKlub bojowyetUkończenie szkoły Po przeczytaniu książki po raz pierwszy, w szczególności, to opowieści o „nieletnich zwichnięcia”, w których bohater ma problemy z odkryciem odpowiedzi na pytanie, jak być szczęśliwym ”.Dyrektor David Fincher również znalazł podobieństwa, ale oszacował, że nawet jeśli oboje obejmują „wszystkich”, którzy próbują znaleźć właściwą ścieżkę,Klub bojowyjest„Odwrócone 90.”Historia, w której zwykły człowiek „nie ma przed sobą świata możliwości. Nie miał możliwości ... dosłownie nie wyobrażał sobie sposobu na zmianę swojego życia”.Pod wpływem odkryć Nortona i Finchera producent po raz pierwszy rozważałUkończenie szkołyScenarzysta Buck Henry, aby dostosować książkę Palahniuk, ale Palahniuk nie zgodził się z tym pomysłem.Wreszcie Jim Uhls otrzymał zaszczyt.

Russell Crowe był uważany za grał Tylera Durdena i spotkał producenta, aby omówić tę rolę, ale to Brad Pitt skończył z rolą, dodając17,5 miliona dolarówna jego koncie bankowym w trakcie tego procesu.Edward Norton został wybrany przez Finchera ze względu na jego występ wLudzie z Larry Flynti zaakceptował ofertę studyjną 2,5 miliona dolarów.

4. David Fincher poznał Julię Louis-Dreyfusa na rolę Marli, a ona nie wiedziała, kim on jest.

Było wiele domniemanych potencjalnych śpiewaków Marli.20th Century Fox chciał Winony Ryder, ale to nie zadziałało.Fincing najpierw preferował Janeane Garofalo, ale scenariusz sprawił, że był „niewygodny”.Courtney Love chciała tej roli, ale komplikacje związane z frekwencją Nortona w tym czasie zamazały rzeczy.Reese Witherspoon była zbyt młoda przez reżysera, a mimo to odmówiła tej roli.Fincher poznał także Juliię Louis-Dreyfus, która wciąż grała na Elaine BenesSeinfeldwtedy.Nawet gdyby już osiągnąłBlasketGraW tym czasie Fincher w to wierzyłNie wiedziała, kim on był, przyznając, że czuł się jak „pieprzony przegrany”.

Ta rola skończyła się na Helena Bonham Carter, dzięki jej występowiSkrzydła gołębia.

Wiedząc, że mógł sobie pozwolić na ich naprawę, Brad Pitt miał kawałki przednich zębówPokrój, aby zagrać w Tylera Durden.Zgodnie z komentarzem do DVD z tymi dwoma Norton i Pitt przestrzegali lekcji produkujących mydło w sklepie o nazwie The Godmoth.Postępowali również zgodnie z „podstawowymi lekcjami” boksu, taekwondo i chwytania, aby nabrać wszystkiego, patrząc na godziny walki o mieszanych sztukach walki.

Nie byli jedynymi, którzy oglądali mieszane sztuki walki, aby przygotować się do filmu.Makeup Julie Pearce studiował walki, aby zobaczyć, jaki rodzaj efektów makijażu byłby konieczny.Pearce z prawej strony nauczył się również wykonywać swoją pracę lewą ręką nalegającą Bonham Carter, który wierzył, że Marla nie będzie dobra lub nie będzie się tym przejmować,Zrób makijaż.

6. W prawie każdej scenie znajduje się filiżanka kawy Starbucks.

Davida FincheraDitże jest co najmniej jeden Puchar Starbucksza każdym razem.Zainspirował go swój poprzedni filmGra, gdzie udało mu się umieścić pudełko Haggis w każdej scenie w hołdzie dla swojego dyrektora fotografii Harris „Haggis” Savids.Starbucks zgodził się z tym pomysłem i twierdził, że rozumie żart, z wielkim wyjątkiem: scena na końcu filmu, w którym kawa jest całkowicie zniszczona.W związku z tym gigantyczny glob rozbija się w fikcyjnym sklepie o nazwie „Gatunek kawy”.

Po raz pierwszy, kiedy Tyler Durden był wyraźnie w filmie, widzimy go na mobilnej bramie z lotniska.Wcześniej pojawia się na 1/240 sekundy na cztery razy: w pobliżu kserokopieru w pracy narratora, w korytarzu poza biurem lekarza, na spotkaniu grupy wsparcia na temat raka jądra i za narratorem, gdy widzi Marlę Zostawić.spotkanie.To jest równieżSerwer po prawej stronieW filmie prezentacyjnym hotelu narrator zamelduje się.

8. Chleb mięsny nosił tłuszczowy garnitur wypełniony nasionami ptaków.

Bochenek mięsa dużo przetrwał, aby zagrać w Boba.Piosenkarka/aktor potrzebował po masce tlenowejkażde gniazdoZe sceny, gdy walczy z narratorem i musiał nosić duży kostium wypełniony ponad 100 funtami nasion ptaków, aby wyglądał jak obwisłe ciało.Makijaż artysta Rob Bottin prawdopodobnie miał go równie źle - musiał zbudować dwa różne kostiumy, ponieważ Fincher i producenci nie wiedzieli, czy studio zatwierdzi kostium za pomocą sutków, czy nalegaliby, aby mięso bochenek w nosze ich.Mimo to Bob walczył z postacią Nortona z koszulą, która narusza szóstą zasadę Fight Club, „Bez koszul, bez butów”.

Meat Loaf był w tym wszystkim dobrym sportem, nadając Nortonowi sformułowane zdjęcie twarzy Nortona w pośpiechu z klatką piersiową z notatką„Z uściskami, jak mięso."

Trzej detektywi filmu próbujący kastrować narratora, nazywają się detektywem Andrew, detektywem Kevinem i detektywem Walker.Jeśli połączysz te trzy nazwiska, dostaniesz Andrew Kevina Walkera, nazwę autora FincheraBlask.Ochrzczył tych sgy detektywów jako takichDaj Walkerowi pewne uznanieza wykonanie nieokreślonego przepisaniaKlub bojowyScenariusz.Cameron Crowe, Fincher, Norton i Pitt również przyczynili się do nieoficjalnego scenariusza.

10. CGI „Titanic” zastosowano do sceny.

I nie tam, gdzie byśmy się tego spodziewali.W scenie, w której postać Nortona, na prośbę grupy wsparcia, wyobraża sobie siebie w jaskini lodowej, jego mglisty oddech jest częściowo poddany recyklingowi zoddechWTytaniczny.Artyści efektów wizualnych „zremiksują” chmury pochmurnego powietrza, aby pracować nad snem.

W scenie, w której narrator uczy się walczyć, Ed Norton miał uruchomić ”stosunkowo miękki„Uderzenie w ramieniu Tylera Durdena.„Wciągnąłeś mnie do ucha?!”- tym bardziej zabawa.

12. Kontrowersyjna linia została zmieniona w często jeszcze bardziej kontrowersyjną.

W książce Palahniuk, słów Marli post-Coitus w Tylera brzmiały: „Och, Tyler. Chcę twojej aborcji”, ale Laura Ziskin, dyrektorka 20th Century Fox, nalegała, aby zmiana.Dyrektor zaakceptowałpod warunkiem, że zmienia to tylko raz.Ziskin powiedział, że to rynek, ale żałował, że usłyszała nową linię Marli: „Nie byłem tak pieprzony w szkole podstawowej”.Ziskin„Brakiem”Fining, aby wymienić oryginalną linię, ale odmówił.Dwie wersje sceny zostały nakręconeW kościele prezbiterium.

Kiedy spotykamy się po raz pierwszy, przyszły zwycięzca Oscara Jared LetoKlub bojowyJak „Angel Face”, Tyler DurdenSpójrz na niego bezpośrednioKiedy mówi o „gwiazdach rocka”, umyślnym skinieniu głową lub nie podczas przejścia Leto, wówczas rocznego, jako lidera 30 sekund do marca.Później w filmie Angel Face otrzymuje lifting podczas walki, co było tak złe, że studio nalegało, aby zostało ono cięte - jedyną godną uwagi cenzurę w studio innym niż wspomniana powyżej linia aborcyjna.

W wersji niezliczonej,Fincher wyjaśnia, Nos Angel Face jest podzielony na środku, a „rodzaj bańki krwi przypominającej galaretki przypada jak wulkan”.Najwyraźniej było to tak obrzydliwe, że aktorzy i zespół uniknęli Leto dnia, w którym scena została sfilmowanaPonieważ jego proteza była tak mdłości do oglądania.

14. Blu-ray wersja „Fight Club” początkowo pokazuje menu Blu-ray dla „Nigdy nie było całowanie”.

Na oryginaleKlub bojowyDVD, zgodnie ze standardowymi ostrzeżeniami hackingowymi, drugiWiadomość wywrotowaPojawia się de Tyler Durden.W wersji Blu-ray dziesiątej rocznicy filmu menu filmu przyciągnęło BarrymoreNigdy się nie całowałempojawia się dla15 dobrych sekundPrzed ujawnieniem jako farsa.(Żart byłPomysł Davida Finchera.)

W dniu wydania filmu Rosie O'Donnell ogłosiła podczas swojego krajowego programu telewizyjnego, że poszła naKlub bojowyWcześniejsze badania przesiewowe kilka dni wcześniej i nie było w stanie spać.O'Donnell nie tylko błagał swoją publiczność, aby nie widział filmu, ale ujawnił wielki zwrot aktów, który później zadeklarował Brad Pitt ”nieprzebaczalny. "

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Terence Hammes MD

Last Updated: 08/10/2023

Views: 6280

Rating: 4.9 / 5 (69 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Terence Hammes MD

Birthday: 1992-04-11

Address: Suite 408 9446 Mercy Mews, West Roxie, CT 04904

Phone: +50312511349175

Job: Product Consulting Liaison

Hobby: Jogging, Motor sports, Nordic skating, Jigsaw puzzles, Bird watching, Nordic skating, Sculpting

Introduction: My name is Terence Hammes MD, I am a inexpensive, energetic, jolly, faithful, cheerful, proud, rich person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.